Bloggen 2 år = utlottning!





En jättefin blogg, en blogg som äntligen handlar om nått vettigt nämligen loppis. Har själv ett enorm stort intresse för loppisar och loppis fynd, saker behöver inte alltid användas till bara det som det är designat till.
Ja dessa leksaker minns man väl =) skrållan dockan som jag och min syster fick dela på bara för den var så dyr !! och trollen som man byggde hem åt i skogen på Björnön där vi stod med husvagnen på säsong !! och barbie som man sydde kläder åt .. ja det är nostalgi i allra högsta grad Kul att se igen mans minns lukten av trollet
Naturligtvis vill man vara med i utlottningen av dessa fina saker .
Vet exakt vart de kommer hamna :)
Stort grattis på 2-årsdagen!
Har länge med stort intresse följt din inspirerande blogg. Delar dina intressen för handarbete, dockor, pyssel och återvinning. Det här är min favoritblogg!
Hälsningar Rose-Marie!
Jag är gärna med o tävlar ! Gillar både Barbies o Troll samt andra dockor åxå!
En trevlig blogg som handlar om nått vettigt, loppisar och loppis fynd. En loppis sak är vad du gör den till.
Vilken fin mix av retroleksaker. Jag är ju förstås extra betuttad i lastbilen. :-)
Jag skulle väldigt gärna vinna din påse med de fina vinsterna! Jag hittade till din blogg för bara ett par veckor sedan och tycker om alla dina inlägg! Önskar dig en underbar sommar! Kram
Barbro
Jag är gärna med på utlottningen :)
Jag vill vara med i tävlingen :)
Jag har ett troll hemma som min dotter leker med som luktar :)
Hej ! Jag är gärna med i utlottningen av leksakerna. Det blev en riktig nostalgitripp. Jag följer din blogg sen ett år tillbaka och jag tycker om att det handlar om loppissaker och hur man kan fixa till dom. Önskar dig en skön sommar !
Hej!
Jag älskar din blogg,väntar ivrigt på nya inlägg.
Jättekul att se hur du förvandlar dina fynd till det bättre.Och naturligtvis vill jag vara med i utlottningen
av dom fina leksakerna.Önskar dig en trevlig sommar med många loppisfynd:)
Hej.
Vill gärna vara med i utlottningen av leksakerna.
Min dotter. född 78 ska i oktober få sitt första barn och jag ska få ett efterlängtat barnbarn.. mitt första..
Så otroligt spännande och leksaker behövs ju även hemma hos mormor..
Åh, så klart att man vill vara med i utlottningen! Tänk att få titta på söta Lillan i sin fina klänning ett litet tag, sen skulle hon få glädja "mamma" Mai- inte min mamma, utan min väninnas. Mai sitter i rullstol (MS) sen många år och en gång då jag hade handlat docka på leksaksmässa i Helsingborg ville Mai se dockan och SOM hon blev glad åt den. Varför jag sen inte lämnade den hos henne vet jag än inte. Nu skulle Mai få en egen docka.
Barbie skulle jag njuta av själv. Har aldrig ägt en egen.
Damtrollen skulle få stå bredvid fotot av min Karin.
Gissar att hennes troll nu är slängda.
Karin har haft födelsedag nyss, skulle fyllt 47 år, men blev 43 år.
Den fina bilen skulle alltid glade Erik få när han kommer på besök. Erik är min kusins barnbarn.
Gillar din blogg såå mycket- kommenterar kanske lite väl sällan, men läser den gör jag alltid.
Kerstin
Gillar din blogg och är jättegärna med och tävlar!